
Започна новото издание на кампанията на МОН „Аз съм отговорен шофьор“ 11 април, 2025

Над 1500 гимназисти ще преминат обучения по пътна безопасност по време на новото издание на кампанията на МОН „Аз ще бъда отговорен шофьор”.
Инициативата помага за създаването на нов начин на мислене и поведение, които осигуряват не само лична безопасност, но и сигурност за останалите участници на пътя.
Обученията в кампанията „Аз съм отговорен шофьор“ се провеждат от един от най-титулуваните автомобилни състезатели в страната Илия Царски и неговия екип.
„Целта ми е да науча децата да се движат по-безопасно, да са отговорни на пътя – да пазят на първо място себе си, но и всички участници в движението“, обяви Царски.
В заниманията участват ученици от 10 до 12 клас, които са и бъдещи водачи на превозни средства. Обученията включват лекционна част, в която учениците се запознават с основните опасности и придобиват нови знания за повече сигурност. Демонстрационната част ги подготвя за практиката - какви действия да предприемат в конкретни ситуации и какви рискове крие неправилният избор на скорост.
В настоящото издание ще бъдат посетени общо шест областни града - София, Перник, Благоевград, Враца, Русе, Бургас. При стартирането на кампанията през 2024 г. се включиха над 1000 ученици от други пет населени места.
В инициативите участват също така родители, представители на местната администрация, органите на реда, за да се насочи още по-голямо внимание към темата за безопасността на пътя.
За още новини от страната – слушай радио Веселина-най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини

Десита посвети песен на добрите момчета

Що е то дислалия?

Ловеч събира стотици млади състезатели на колела през уикенда

Рекорден брой участници в 42-ото издание на Софийския маратон

ЕК отпуска 7,4 млн. евро за български земеделци, пострадали от климатични щети

Австрия заплашва с отказ от домакинство на „Евровизия 2026“, ако Израел бъде изключен

Приходите от нощувки през август растат с 14,1% до 663,7 млн. лв.

Дария Томова със силен дебют в българската музика

Севлиево посреща най-вкусния и пъстър празник

Карлос Насар отново е световен шампион със световен рекорд

Мистериозният победител в Eurojackpot на стойност €120 милиона се появи две седмици след тегленето
