Стара Загора се присъединява към „Часът на Земята“ 2025 18 март, 2025
Община Стара Загора ще вземе участие в 19-ото издание на глобалната инициатива „Часът на Земята“ тази събота, 22 март 2025 г., като изгаси осветлението на сградата си на бул. „Цар Симеон Велики“ № 107 от 20:30 до 21:30 часа.
Кампанията, организирана от WWF International, има за цел да мотивира хората по света да посветят 1 час на природата. През 2024 г. тя събра 1.5 млн. часа, а през 2025 г. се стреми към 2 млн. часа.
Зам.-кметът Радостин Танев призовава жителите на Стара Загора да се включат, като изгасят осветлението в домовете си и направят нещо полезно за планетата.
22 март – Часът на Земята и Световният ден на водата
Тази година инициативата съвпада със Световния ден на водата, а WWF посвещава кампанията си „Абонирай се за природата“ на опазването на реките и влажните зони в България.
„Нашият свят е в опасност – горски пожари, бури и суши достигат критични нива. Заедно можем да вдъхновим хората да живеят в хармония с природата“, заяви Веселина Кавръкова, изпълнителен директор на WWF България.
Присъединете се към „Часът на Земята“ и станете част от глобалното движение за бъдеще в баланс с природата!
Хороскоп Виж всички
Новини
Филм с Леонардо ди Каприо е с девет номинации за „Златен глобус“
Ива и Велислава Костадинови разказват история за любовта
За първи път групи от САЩ и Индонезия идват за „Сурва“ в Перник
Bruno Mars обяви новия си солов албум „The Romantic“
Сънната апнея: тихият саботьор на здравето
НАСА обмисля спешна евакуация на Crew-11 от МКС поради здравословен проблем
Община „Тунджа“ посвети календара си за 2026 година на местните народни носии
Netflix пуска документален филм за финала на Stranger Things като подарък за феновете
БНБ въвежда извънредно работно време в съботите за обмяна на левове в евро
Фастингът сам по себе си не подобрява метаболизма без намаляване на калориите
Кои са най-очакваните филми през 2026 година