За първи път финалът на Мондиала ще е като на Супербоул 06 март, 2025
ФИФА обяви първото в историята шоу на полувремето на финала на Световното първенство по футбол през 2026 година.
Световната футболна централа ще работи с международната организация за образование Global Citizen, както и с британската група Колдплей, за спектакъла на почивката между двете полувремена.
Финалът ще се играе на "Метлайф стейдиъм" в Ню Джърси, дом на отборите от НФЛ Ню Йорк Джетс и Ню Йорк Джайънтс.
Президентът на ФИФА Джани Инфантино благодари на Крис Мартин и Фил Харви от Coldplay, които ще работят заедно с FIFA, за да финализират списъка с артисти, които ще участват в шоуто.
ФИФА ще превземе Таймс Скуеър за последния уикенд на Мондиала, както по време на мача за бронзовите медали, така и на финала.
„Това ще бъдат два невероятни мача, включващи някои от най-добрите играчи в света и какъв по-добър начин да ги отпразнуваме от историческия Таймс Скуеър в Ню Йорк“ - обяви Джани Инфантино с пост в Instagram.
Световното първенство по футбол следващата година ще се проведе съвместно от САЩ, Канада и Мексико. Турнирът с 48 отбора ще включва 104 мача, вместо предишните 64 мача, включително допълнителен кръг с елиминации.
За още спортни новини – слушай радио Веселина-най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Михаела Филева избра петък 13-и за премиера на „Буря в чаша вода“
Дарина Маркова – DARSY открива концерта на Криско в Лондон
Тракийският фолклор оживява в „Ех, луди-млади“ на Стоян Петков
Известни българи се включват в кампанията на Българската хранителна банка
„Купонът продължава!“ е мотото на 30-ия юбилеен София Филм Фест
Столична община с нови мерки за движението към Витоша
Размяна на детски вещи организират тази вечер в София
Пловдив предлага градския транспорт да е безплатен за всички ученици
Варненският театър празнува със 105 балона и табло за зрителски пожелания
Шакира и Beéle представиха “ALGO TÚ”- латино поп и свеж регетон
Дженифър Лопес и Давид Гета се събраха в „Save Me Tonight“