Модерна история в духа на „Ромео и Жулиета" тръгва по кината от днес 28 Февруари, 2025
„Туптящи сърца“ - адаптацията по романа „Джаки обича Джонсър“ на Невил Томпсън тръгва от днес по кината. Филмът се открои като част от програмата на десетотo издание на Синелибри и спечели хиляди почитатели.
Тази модерна история в духа на „Ромео и Жулиета" ще заведе публиката на задъхано пътешествие, в което отмъщението и изкуплението вървят заедно с изпепеляващата любов.
Шест години след грандиозния успех, който постига с „Голямото къпане“, режисьорът Жил Льолуш се гмурка в опияняваща романтична одисея. Така се ражда музикалната драма с нотки от „Уестсайдска история“ и филмите на Мартин Скорсезе.
Джаки и Клотер се срещат в техния град в Северна Франция и се влюбват лудо един в друг. Тя е леко смахната, той си пада малко негодник и въпреки че животът подлага любовта им на изпитание, нищо не може да ги раздели, не и завинаги.
Филмът се отличава с невероятна хореография и запомнящ се саундтрак, включващ музиката на Jon Brion, Billy Idol, The Cure, Deep Purple, Daft Punk, Foreigner.
„Туптящи сърца“ е с номинация за „Златна палма“ от кинофестивалa в Кан, номинация за награда „Люмиер“ за най-обещаващ актьор (Малик Фрика), с 13 номинации за „Сезар“.
Филмът не се препоръчва за зрители на възраст под 16 години.
„Туптящи сърца“ се разпространява с подкрепата на Програма „Творческа Европа" — МЕДИА на ЕС и ИА „Национален филмов център".
За още новини от света на киното – слушай радио Веселина-най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Крепостта "Царевец" отново се връща във времената на Второто българско царство
Над 2400 души са спасени от удавяне, БЧК отчита спад на инцидентите
Варна празнува 105 години като курорт с безплатни турове и изложба
До 3000 евро глоба в Гърция за къмпингуване на плажа
Алисия се оставя на течението в "Не спирай"
Ищар представя етно версия на „Frozen" на Мадона за първи път в България
Теодора посвети „Единствени“ на истинската и вечна любов
Откриват новата спортна зала на Троян
Дейвид Лийч се завръща с експлозивния екшън трилър „Как да обереш банка“
Безплатен исторически тур обединява три големи музея в Плевен
Безплатно автокино в Ямбол с комедията „Брънч за начинаещи“