Община Троян подарява 145 български знамена за 3 март 01 март, 2023
Знаме
Снимка: Община ТроянОбщина Троян ще подари 145 български знамена по повод 145-та годишнината от Освобождението на България.
В навечерието на националния ни празник 3 март, днес и утре 145 домакинства ще имат възможност да получат безплатно българското знаме. Желаещите могат да вземат трибагреника при дежурния в сградата на Общината. Инициатива е на кмета на Троян Донка Михайлова, като надеждата е да се превърне в ежегодна традиция.
Празничната програма за националния празник ще започне още на 2 март, когато от 16:00 часа в салона на Община Троян ще бъдат представени филмите „Тутраканската епопея“ и „Епопеята при Добрич“. Преди прожекцията, във фоайето в сградата на Общината, ще могат да бъдат разгледани интересни артефакти от войните. В Национално изложение на художествените занаяти и изкуствата в село Орешак ще бъде открита изложба с творбите на участниците от трети пленер по керамика „Вода, земя и огън“ на Дружеството на троянските художници.
В 17:30 часа в галерия „Серякова къща“ в Троян ще се състои благотворително събитие за набиране на средства за изграждане на паметник на Васил Левски в града.
Хороскоп Виж всички
Новини
Прея представи нов сингъл с усещане за лято, море, скали и вятър
Ая и Emil TRF - една неочаквано добра комбинация в "Катастрофа"
Мальовица отново събира туристически групи и семейства от цялата страна
Първо Лятно училище по фолклор събира деца в Кюстендилско
Замърсяване с пластмаса в Гърция: Доклад на WWF откри микропластмаси по крайбрежието
524-метрова водна стена: Историята на най-мощното мегацунами в Аляска
Почина рок легендата Бони Тайлър на 75-годишна възраст
Беатрис - новото име на музикалната сцена в България
Отиде си голямата поетеса и автор на обичани песни - Надежда Захариева
Галин, Десита и Мирела превземат клубовете с "Върколакът"
С различни събития отбелязваме 176 години от рождението на Иван Вазов