
Нова градинка за отдих и игри изградиха в Плевен 17 ноември, 2022

Кът за отдих е оформен до Центъра за социална рехабилитация и интеграция на деца с увреждания в Плевен. Инициативата е на родителите на деца със специални потребности, и на специалистите в центъра е подкрепена от Община Плевен и вече реализирана.
Въпреки че мястото е в центъра на града, от години е било превърнато в бунище от недобросъвестни граждани. Сега вече е превърнато в уютно място за отдих и игри.
Своя принос в изграждането му имат майките на деца, които участват в арт ателиетата към центъра. Средствата от продадените продукти са вложени в закупуване на материали за облагородяване на пространството. Подкрепа е оказана и от Сдружение "БАЛИЗ" - Плевен. Монтирани са пейки, кошчета за боклук, засадени са и цветя.
За съжаление още в първите часове след монтирането им е направен опит пейките да бъдат изкъртени, а засадените цветя са изкоренени.
"От охранителните камери се вижда, че автори на тези вандалски прояви са възрастни жени, а не младежи", съобщи за БТА Габриела Ованесян, директор на Центъра. Тя призова мястото да се пази, защото градинката е общодостъпна за всички граждани.
Хороскоп Виж всички
Новини

Десита посвети песен на добрите момчета

Що е то дислалия?

Ловеч събира стотици млади състезатели на колела през уикенда

Рекорден брой участници в 42-ото издание на Софийския маратон

ЕК отпуска 7,4 млн. евро за български земеделци, пострадали от климатични щети

Австрия заплашва с отказ от домакинство на „Евровизия 2026“, ако Израел бъде изключен

Приходите от нощувки през август растат с 14,1% до 663,7 млн. лв.

Дария Томова със силен дебют в българската музика

Севлиево посреща най-вкусния и пъстър празник

Карлос Насар отново е световен шампион със световен рекорд

Мистериозният победител в Eurojackpot на стойност €120 милиона се появи две седмици след тегленето
