JJ спечели Евровизия 2025 с опера и техно 19 май, 2025
Австрийският певец JJ спечели Евровизия 2025 с оперната си песен „Wasted Love“
След гласуването на националните журита от цяла Европа и зрителите от целия континент и отвъд него, JJ донесе на Австрия първата ѝ победа от триумфа на Кончита Вуртс през 2014 г.
Австрия завърши с 436 точки, изпреварвайки Израел, чието участие предизвика протести, с 357 точки, и Естония с 356 точки.
„Благодаря ви, Европа, че сбъднахте мечтите ми“, заяви 24-годишният австрийско-филипински контратенор JJ, чието истинско име е Йоханес Пиеч, след триумфа си в швейцарския град Базел.
Песента му за Евровизия, която разказва за преживяването на несподелена любов, съчетава лиризъм и баладичност, преди да завърши с техно финал. В „Wasted Love“ той достигна високите тонове, смесвайки опера и техно.
69-то издание на Евровизия се проведе в залата „Св. Якобсхале“ в Базел, препълнена с 6500 зрители, а други 36 000 гледаха предаването на живо в стадион наблизо.
Около 160 милиона души от цяла Европа и отвъд нея са гледали най-голямото телевизионно събитие за музика на живо в света.
За още музикални новини – слушай радио Веселина-най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Женско здраве
Шестото издание на „Зелено четене“ е посветено на децата
Бащи и деца празнуват заедно с над 30 атракции и занимания за цялото семейство
Росица Пейчева води хоротеката на „Девин Денс Фест“
Ябланица посреща любители на прочутите си халва и локум
Mondial Camp 2026 съчетава футбол, кино, музика и игри в сърцето на София
Меди отново разчувства с песен - "Времето лекува" вече е факт
Стоян Петков разкрива скрития фолклор за бъдещите поколения
Папата благослови „Саграда Фамилия“ - най-високата църква в света
Студентски град събира на едно място рок легенди и Gen Z звезди на българската музика
Емили Блънт блести в новия филм на Стивън Спилбърг