Канал 3 | The Voice | Magic FM&TV | Витоша | Веселина
гледай слушай

Претендентите за "Оскар"

13.01.2020
„Жокера“ поведе с 11 номинации

Предисторията за най-големия враг на Батман - Жокера, разказана в едноименния филм на режисьора Тод Филипс, води с 11 номинации за наградите „Оскар“, съобщиха Ройтерс и АФП.

„Жокера“ е номиниран за най-добър филм, най-добър актьор, най-добър режисьор, най-добър адаптиран сценарий и в други категории. Непосредствено след него са „Ирландецът“ на Мартин Скорсезе и „Имало едно време в Холивуд“ на Куентин Тарантино с по 10 номинации.

За най-добра лента са номинирани „1917“, „Пълно ускорение“, „Ирландецът“, „Джоджо Заека“, „Жокера“, „Малки жени“, „Брачна история“, „Имало едно време в Холивуд“ и „Паразити“.

За най-добра актриса номинациите са: Рене Зелъуегър („Джуди“), Чарлийз Терон („Бомба със закъснител“), Скарлет Йохансон („Брачна история“), Сорша Ронан („Малки жени“) и Синтия Ериво („Хариет“).

За най-добър актьор номинираните са: Хоакин Финикс („Жокера“), Адам Драйвър („Брачна история“), Леонардо Ди Каприо („Имало едно време в Холивуд“), Антонио Бандерас („Болка и слава“) и Джонатан Прайс („Двамата папи“).

В категория най-добър режисьор се съревновават Мартин Скорсезе („Ирландецът“), Куентин Тарантино („Имало едно време в Холивуд“), Пон Джун-хо („Паразити“), Сам Мендес („1917“), Тод Филипс („Жокера“).

Кати Бейтс, Лора Дърн, Скарлет Йохансон, Флорънс Пю и Марго Роби са номинирани за „Оскар“ в категорията за най-добра актриса в поддържаща роля.

А Том Ханкс, Ал Пачино, Джо Пеши, Брад Пит и Антъни Хопкинс са номинирани за „Оскар“ в категорията за най-добър актьор в поддържаща роля.

Номинираните за най-добра чуждестранна лента са „Корпус Кристи“ (Полша), „Медена земя“ (Северна Македония), „Клетниците“ (Франция), „Болка и слава (Испания), „Паразити“ (Южна Корея).

Наградите „Оскар“ ще бъдат връчени в Холивуд на 9 февруари.

В момента Честито 12:00 - 15:00
  • Slavi Trifonov, Ku Ku Band 13:16 в момента
  • Nikos Ikonomopoulos Afou Horisame 13:13 Предишна
  • Marinko Rokvic Prsten 13:09 Предишна
  • Rosica Peycheva Oti Ma Dade Maychinko 13:06 Предишна
  • Liyana, Konstantin Momicheto 13:01 Предишна
  • Miroslav Ilic Tebi 12:57 Предишна
  • Notis Sfakianakis Denta Paz Putena 12:53 Предишна
  • Andrea Vsichko Mi Day 12:49 Предишна
  • Aca Lukas Moj Zivot 12:46 Предишна
  • Giannis Ploutarxos Mi Milas 12:39 Предишна

Програма

10:00 - 12:00 ВИП зона

12:00 - 15:00 Честито

15:00 - 18:00 Усмивки с Деси

18:00 - 19:00 Най-добрият микс от песни

19:00 - 23:00 Честито