гледай слушай

Григор Димитров отпадна от рожденик

20.01.2019
Американецът Франсис Тиафо ще се срещне с Рафа Надал на четвъртфинала

Поставеният под №20 в схемата на Откритото първенство на Австралия по тенис Григор Димитров отпадна на осминафиналите.

На „Мелбърн Арина“ първата ни ракета отстъпи срещу празнуващия 21-ия си рожден ден Франсис Тиафо от Съединените щати с 5:7, 5:7(6), 7:6(1), 5:7 след повече от 3 часа и половина игра.

Taкa американецът се класира за първи четвъртфинал в турнирите от Големия шлем. Следващият му съперник ще бъде носителят на 17 титли от Големия шлем Рафаел Надал, който стигна четвъртфиналите без загубен сет. Испанският тенисист постигна четвърта поредна убедителна победа, след като надигра Томаш Бердих с 6:0, 6:1, 7:6 (4) за малко над 2 часа.

Надал загуби само 33 гейма по пътя към финалната осмица в Мелбърн. В опит да се класира за шести полуфинал при 14-ото си участие в турнира той ще срещне Тиафо.

Бердих, който пропусна втората половина на 2018 г. заради контузия, показваше много добра форма от началото на сезона. Чешкият тенисист, който заема 57-ото място в световната ранглиста, стигна до финала в Катар и имаше седем победи в осемте си мача през 2019 г.

Надал обаче се оказа твърде силен за полуфиналиста в Мелбърн от 2014 и 2015 г. Испанецът записа 24-а победа от 20 мача срещу чешкия тенисист и 251-а победа от 287 мача в турнирите от Големия шлем. Той опитва да стане първият играч в Откритата ера на тениса, печелил поне по два пъти всяка една от четирите надпревари от Шлема.

Срещу Тиафо Надал ще преследва пета победа в десетия си четвъртфинал в Откритото първенство на Австралия.

Победителят от този мач ще се бори за място във финала с някого измежду Роджър Федерер, Стефанос Циципас, Марин Чилич и Роберто Баутиста Агут.

Четвъртфиналите в другата половина на схемата ще станат ясни в понеделник след двубои Новак Джокович - Даниил Медведев, Кей Нишикори - Пабло Кареньо Буста, Александър Зверев - Милош Раонич и Борна Чорич - Лука Пуи.

В момента Честито 19:00 - 23:00
  • Helena Paparizou Mambo 19:17 в момента
  • Maria Chisto Ili S Led 19:13 Предишна
  • Ceca Raznatovic Trepni 19:09 Предишна
  • Panagiotis Rafailidis Sagapo Poly 19:05 Предишна
  • Ivana Ostavi Me 19:02 Предишна
  • Dragana Mirkovic Otrov I Melem 18:57 Предишна
  • Lili Ivanova Detelini 18:54 Предишна