The Voice | Magic FM&TV | Витоша | Веселина
гледай слушай

Франция е първият финалист на Мондиал 2018

11.07.2018
Хиляди французи излязоха по булевард Шанз-Елизе в Париж и празнуваха цяла нощ победата над Белгия

Франция се класира за финала на Световното първенство по футбол в Русия, след като победи Белгия с 1:0.

Двата тима направиха равностоен мач с разменено надмощие, като в крайна сметка опитът на французите надделя. Единствения гол отбеляза Самюел Умтити в 51-та минута. По този начин Франция достигна първия си финал на Световно първенство от 2006-та година насам, когато загуби от Италия, и общо трети в историята си.

Хиляди французи празнуваха до късно през нощта в центъра на френската столица Париж успеха на националния отбор по футбол.

Булевард Шанз-Елизе се изпълни за минути с хиляди празнуващи победата. Движението бе напълно блокирано, а множеството пя и танцува около Триумфалната арка.

Франция ще се опита да спечели втората си световна титла в неделя от 18:00 часа българско време на стадион „Лужники“ срещу Хърватия или Англия, които тази вечер ще определят втория финалист на Мондиала.

В момента Най-добрият микс от песни 18:00 - 19:00
  • Desislava Mnogo Sam Dobra 18:24 в момента
  • Ceca Raznatovic Zarila Sam Zar 18:21 Предишна
  • Deep Zone Project Tayni Na Pyasaka 18:13 Предишна
  • Elli Kokkinou Genethlia 18:10 Предишна
  • Clean Bandit, Demi Lovato Solo 18:06 Предишна
  • Diana Express Blus Za Dvama 17:57 Предишна
  • Teodora Arsic Vino I Masline 17:54 Предишна