The Voice | Magic FM&TV | Витоша | Веселина

Англия победи Дания и е на финал на UEFA EURO 2020

08.07.2021
Снимка: twitter/euro2020
Това ще е и първи финал на голям турнир от 55 години насам, откакто тимът спечели Мондиала през 1966 г. на родна земя

Англия се класира за първия си финал на европейски първенства, след като надигра Дания с 2:1 след продължения във втория полуфинал на Евро 2020.

Двата отбора не успяха да се победят в редовното време на "Уембли", след като Микел Дамсгор откри резултата в 30-ата минута, а Симон Кяер си отбеляза автогол девет минути след това.

През второто полувреме Англия доминираше осезаемо, но не успя да стигне до пълен обрат, като заслуга за това имаше и направилият блестящ мач Каспер Шмайхел. Така се стигна до първото продължение, когато домакините получиха дузпа след падане на Рахийм Стърлинг. Контактът, който предизвика ситуацията, изглеждаше доста лек, но ВАР потвърди решението на главния рефер Дани Макели. Шмайхел спаси дузпата на Хари Кейн, но след това капитанът направи добавка за крайното 2:1 и изпрати Англия на първи финал на европейско първенство.

Дания пък приключва едно запомнящо се и много емоционално първенство, което започна с кошмарната ситуация с Кристиан Ериксен в първия мач, след което обаче тимът на Каспер Хюлманд се превърна в приятната изненада на Евро 2020.

В битката за трофея на 11 юли (неделя) Англия ще срещне Италия. Срещата на стадион „Уембли“ е от 22:00 часа българско време.

В момента Любими български народни песни и танци 05:00 - 06:00
  • Todor Kojuharov Mamin Kolyo 05:34 в момента
  • Diko Iliev Skok 05:30 Предишна
  • Nikolay Slaveev Rosni Mi Rosni Rosice 05:25 Предишна
  • Lilyana Galevska Dreme Mi Se 05:22 Предишна
  • Ivan Dyakov Aleni Zvezdi 05:19 Предишна
  • Hari Bend Vlashko Horo 05:15 Предишна
  • Zvezdite Na Payner Lale Li Si Zyumbyul Li Si 05:09 Предишна