гледай слушай

Мондиал 2018: Четири отбора в битка за място на полуфинала

07.07.2018
Русия излиза срещу Хърватия, а Швеция ще се бори с Англия

Четири европейски отбора влизат в спор за последните две места на полуфиналите от световното първенство по футбол. В 21:00 часа домакинът Русия ще премери сили срещу Хърватия, като "сборная" ще се опита да прескочи четвъртфиналите за пръв път в историята на световните финали.

Преди това в 17:00 часа Швеция ще се опита да спре амбицирания млад състав на Англия. Британците са фаворити в долната половина на схемата, като пред възпитаниците на Гарет Саутгейт се открива отлична възможност. Англичаните са преодолявали само два пъти четвъртфиналите и са отпадали в шест случая на това стъпало.

Англия и Швеция са се срещали 23 пъти помежду си, в които имат по седем победи и девет равенства. Във всеки от четирите мача помежду си на световни финали са завършвали с равенство.

Шведите ще търсят класиране на първи полуфинал от 1994 г., когато в двубоя за третото място разгромиха с 4:0 България.

Готова ли е Русия да поднесе нова изненада? Този въпрос си задават футболни експерти и фенове. Домакините са най-ниско поставеният отбор в ранглистата на ФИФА (65) от отборите на Мондиала, като започнаха турнира с доста въпросителни около състоянието си.

Подкрепата от сънародниците им вероятно даде сили на възпитаниците на Станислав Черчесов, които излязоха безпроблемно от групата. Руснаците направиха най-силния старт за страна-домакин в историята на световните финали след победи в първите си два мача срещу Саудитска Арабия и Египет с обща голова разлика 8:1.

С отлични намеси на вратаря Игор Акинфеев "сборная" отстрани един от фаворитите Испания след изпълнение на дузпи. Сега руснаците се изправят срещу амбицирания тим на Хърватия в търсене на първи полуфинал в своята история.

Хърватите също трябваше да преминат през драма с дузпи, за да стигнат до четвъртфиналите. Те отстраниха Дания, но в играта им личеше много брак. Те ще се надяват да повторят представянето си от 1998 г., когато на шампионата във Франция грабнаха бронзовите медали.

Снощи отборът на Белгия стана вторият полуфиналист на световното първенство по футбол след победа над Бразилия с 2:1. Белгийците нанесоха своя удар през първото полувреме, когато поведоха с 2:0 и след почивката успяха да удържат яростния натиск на бразилците. Така в първия полуфинал ще спорят Белгия и Франция, след като „петлите“ по-рано отстраниха Уругвай с 2:0.

В момента Капучино 07:00 - 10:00
  • Hristina Maragozi Ta Paizo Ola 08:38 в момента
  • Zucchero Baila 08:34 Предишна
  • Gloria Nyuansi Sivo 08:29 Предишна
  • Endira, Dj Sankee Devojke Prilaze 08:26 Предишна
  • Nikiforos Aspro Pato 08:18 Предишна
  • Damyan Popov, Mia Izlez 08:12 Предишна
  • Zorica Brunclik Trebas Mi 08:09 Предишна