The Voice | Magic FM&TV | Витоша | Веселина
гледай слушай

Мирела Демирева със сребро в Рио

21.08.2016
Българската атлетка изравни личния си рекорд в дисциплината с 1.97 метра, с което си осигури второто място в крайното класиране

Мирела Демирева спечели сребърен медал в скока на височина на олимпийските игри в Рио. 26-годишната българка изравни личния си рекорд в дисциплината и с 1.97 метра си осигури среброто в дисциплината.

Олимпийска шампионка със същия резултат, но с безгрешна серия, стана 37-годишната испанка Рут Бейтия. Бронзът също с 1.97 м, но скочени от третия път, грабна хърватката Бланка Влашич.

Това е вторият медал за България от Олимпиадата в Рио, след като преди дни състезателката ни в борбата Елица Янкова спечели бронз.

Отличието е първо за страната в олимпийския турнир по лека атлетика за последните 16 години. За последно Тереза Маринова спечели медал - златен, на Игрите в Сидни през 2000 година.

Снимка: Facebook