гледай слушай

Хърватия е на исторически финал на Мондиал

12.07.2018
В спора за титлата в неделя, тимът на Златко Далич ще се изправи срещу състава на Франция

Хърватия се класира за финала на Световното първенство по футбол в Русия, след като победи Англия с 2:1 - равенство в редовното време – 1:1 и гол в продълженията.

Англичаните откриха резултата още в 5-ата минута с гол на Киърън Трипиър от пряк свободен удар. Изравнителният гол за хърватите отбеляза Иван Перишич в 68-ата минута. В продълженията Марио Манджукич отбеляза в 110-ата минута и прати хърватите за първи път в историята си на финал на Световно първенство.

Десетки хиляди хървати празнуваха по площадите и улиците на страната през нощта.

"Хърватия", "Майстори", "Юнаци", бяха най-честите скандирания, заедно с имената футболистите и треньора Златко Далич.

"Съборихме Англия", "С господ напред ставаме шампиони", "Ние сме в пламъци, но не сме изгорели". Това са само част от заглавията в днешната преса в Загреб.

А в хотела на хърватските футболисти пристигна любимият им изпълнител Младен Гърдович, който се качи на масата и пя заедно с тях.

В момента Капучино 07:00 - 10:00
  • Haris Dzinovic Jos Sam Neko Tvoj 08:49 в момента
  • Galena Za Pari 08:45 Предишна
  • Hristina Maragozi Ta Paizo Ola 08:38 Предишна
  • Zucchero Baila 08:34 Предишна
  • Gloria Nyuansi Sivo 08:29 Предишна
  • Endira, Dj Sankee Devojke Prilaze 08:26 Предишна
  • Nikiforos Aspro Pato 08:18 Предишна