The Voice | Magic FM&TV | Витоша | Веселина
гледай слушай

Франция е първият финалист на Мондиал 2018

11.07.2018
Хиляди французи излязоха по булевард Шанз-Елизе в Париж и празнуваха цяла нощ победата над Белгия

Франция се класира за финала на Световното първенство по футбол в Русия, след като победи Белгия с 1:0.

Двата тима направиха равностоен мач с разменено надмощие, като в крайна сметка опитът на французите надделя. Единствения гол отбеляза Самюел Умтити в 51-та минута. По този начин Франция достигна първия си финал на Световно първенство от 2006-та година насам, когато загуби от Италия, и общо трети в историята си.

Хиляди французи празнуваха до късно през нощта в центъра на френската столица Париж успеха на националния отбор по футбол.

Булевард Шанз-Елизе се изпълни за минути с хиляди празнуващи победата. Движението бе напълно блокирано, а множеството пя и танцува около Триумфалната арка.

Франция ще се опита да спечели втората си световна титла в неделя от 18:00 часа българско време на стадион „Лужники“ срещу Хърватия или Англия, които тази вечер ще определят втория финалист на Мондиала.

В момента Честито 19:00 - 23:00
  • Ivana Ot Izvora 21:22 в момента
  • Scorpions Wind Of Change 21:17 Предишна
  • Toni Storaro, Galena Shefkata 21:10 Предишна
  • Muharem Serbezovski Zasto Su Ti Kose Pobelele Druze 21:04 Предишна
  • Pashalis Terzis Astatos 20:59 Предишна
  • Iliya Lukov Horo Na Vlyubeni 20:54 Предишна
  • Haris Dzinovic Mustuluk 20:49 Предишна